Úvodní strana Mapa webu Odkazy Kulturní přehled Kontakty
 Základní informace
 Zprávy z OZ
 Jak to vidíme my?
      - Mimo jiné
      - Zasedání 15.11.
      - První zasedání
 Fotogalerie
 Zastupitelstvo
 Návštěvní kniha
 Sport a volný čas
 Internet a DVB-T
 SMS zdarma
 » Leletice
 » Vacíkov

Jak to vidíme my ?


Co v zápisu z 15.11. nebylo....

       Zasedání zastupitelstva za účasti veřejnosti trvalo 3 hodiny. Kromě hlavních bodů bylo projednáváno toto:

  - Kulturní komise, ZŠ a MŠ Hvožďany připravuje akci " Vánoce na Hvožďansku". Vše se dozvíte z plakátů a pozvánek.

  - Zastupitelé za ODS předložili k úvaze zřízení komise sportu,volného času a turistiky, komise pro životní prostředí. Návrh nebyl přijat s odůvodněním "Kdo chce něco užitečného dělat, může i bez komise."

  - Pan starosta hovořil o chráněných bytech - o zateplení, vytápění tepelným čerpadlem, o kuchyni a jídelně - ta se buď pronajme firmě, nebo jí bude provozovat obec.

  - L. Vinšová se v diskusi ptala p. Jaroše na dodávku dřeva občanům, kteří si ho u obce objednali. V odpovědi zaznělo, že ne všichni dřevo dostanou, přednost mají starší lidé s trvalým pobytem na Hvožďansku. Na chataře se letos určitě nedostane. Na dotaz - proč se platí paušální poplatek za vodu 500 Kč - odpověděl pan starosta, že se příští rok počítá s výměnou vodoměrů. Za telefon se prý také platí paušál, ať telefonujete nebo ne, proto je spravedlivé, že ten, kdo má vodoměr, platí.

  - P. Vašíčková chtěla slyšet odpověď ANO-NE na otázku: " Jsou chráněné byty ve Hvožďanech určeny pro lidi trestané, feťáky atd.?" Jednoznačná odpověď byla - NE! I když články o tom, jak bude s byty naloženo, už vyšly několikrát, znovu prý budou občané informováni.

       Zastupitelé by měli co nejvíce plnit přání obyvatel Hvožďanska. Je proto nutné, aby se jednání účastnilo více lidí a tím projevili zájem o dění v místě bydliště.© 2006-2008 Zeman J.